APOTHECIUM

Powrót do listy artykułów

INULIN STAR – naturalny prebiotyk

INULIN STAR – naturalny prebiotyk

Produkt INULIN STAR w składzie zawiera wielocukier - inulinę, pozyskiwaną z korzeni cykorii podróżnika. Inulina jest naturalnym polisacharydem należącym do fruktanów; słabo rozpuszcza się w wodzie i jest odporna na działanie enzymów trawiennych. Człowiek nie trawi tej substancji; w przewodzie pokarmowym rozkładają ją bakterie jelitowe. Ma to miejsce w okrężnicy – najdłuższym odcinku jelita grubego.

Inulina jest prebiotykiem, czyli błonnikiem o specyficznych właściwościach. 

Na czym polega ta specyficzność? 
Definicja WHO podaje, że: „prebiotyki to substancje nieprzyswajalne, które po spożyciu powodują wybiórczą stymulację wzrostu lub aktywności ograniczonej liczby bakterii żyjących w jelicie grubym i w efekcie wpływają korzystnie na zdrowie gospodarza”.
 
Prebiotyki stanowią zatem rodzaj prowiantu dla bakterii zasiedlających jelita z rodziny: Lactobacillus, Bifidobacterium i Bacterioides. Dzięki inulinie mogą się namnażać, regulować trawienie, zapobiegać biegunkom, obniżać pH treści jelitowej, zmniejszać symptomy nietolerancji pokarmowej i stany zapalne.

Inulina dociera do jelita grubego w pierwotnej postaci i tutaj dopiero zaczyna się jej właściwe zadanie. 40% inuliny przekształca się w biomasę bakterii; reszta ulega fermentacji beztlenowej z udziałem enzymów Bifidobakterii i rozpada się na proste formy cukru. Powstają przy tym produkty które chronią ścianki jelita grubego, ograniczają wzrost populacji bakterii gnilnych i grzybów, pobudzają perystaltykę jelit, poprawiają metabolizm cukrów i tłuszczy oraz wchłanianie minerałów. 
Korzyści, jakie czerpiemy z suplementu INULIN STAR są obopólne dla człowieka i bakterii. 

INULIN STAR:

  • łagodzi zaparcia, hamuje biegunki, wspomaga perystaltykę jelit
  • utrzymuje pH treści jelitowej
  • przywraca równowagę mikroflory jelitowej
  • zmniejsza ryzyka raka okrężnicy
  • wpływa na układ odpornościowy
  • reguluje metabolizm cukrów i tłuszczy
  • obniża poziom gazów jelitowych (fenolu, krezolu, indolu i innych)

INULIN STAR zalecany jest w zaburzeniach pracy układu pokarmowego wzdęciach, zaparciach, biegunkach, hemoroidach, chorobach i infekcjach jelit wywołanych przez bakterie Clostridium, Escherichia coli, Salmonellę, Schigella, Listeria, oraz grzyby candida. Jest zalecany po zabiegach i operacjach jelita grubego; działań naprawczych tzw. probiozy jelit po kuracjach antybiotykowych oraz w kuracjach odchudzających. 

Jak przyjmować INULIN STAR?
Jeżeli przyjmujemy jednocześnie prebiotyk i probiotyk to najpierw powinno się zażyć prebiotyk i popić spora ilością płyny aby napęczniał i stał się podłożem dla bakterii i trzeba to zrobić około 1 h przed posiłkiem, a ½ h godz przed posiłkiem przyjąć probiotyk. 
Jeżeli stosujemy tylko INULIN STAR to przyjmujemy 1 kps x 2 dziennie ½ h przed posiłkiem.


mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy APOTHECIUM

 
Powrót do listy artykułów

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…