STARLIFE

Späť na zoznam článkov

Detoxikácia

DetoxikáciaJar je naozaj ideálne obdobie pre detoxikáciu
Jar, je čas, ktorý určite zasiahne všetkých z nás.
Mnohí už netrpezlivo po zime čakáme na slniečko, na energiu. Na zmenu farby z bielej, šedej a čiernej na žltú a zelenú. Tešíme sa na vychádzky do prírody.

Znečistené životné prostredie, nevhodná strava, stres – to všetko zaťažuje náš organizmus jedovatými látkami, ktoré sú príčinou mnohých ochorení. Naše telo je neustále ovplyvňované rôznymi jedmi, chemikáliami, toxínmi, prachom, fajčením, smogom zo vzduchu, vody a potravy. Všetko sa na nás odráža. Nie všetko, ale znesieme tak, ako by sme chceli. Telo je od prírody vybavené istou schopnosťou jedy z tela vylučovať, detoxikovať. Naše telo má orgány, ako sú pečeň, obličky, črevo, ale tiež pľúca a koža, ktoré slúžia aj k tomu, aby sa zbavovali škodlivých látok.
Každý, kto si tento proces uvedomí pochopí, že sa oplatí radšej predchádzať ochoreniam, ako ich neskôr liečiť. Záťaž dnešného sveta je tak veľká, že človek, ktorý žije v obrovskom tempe má pravidelne užívať vyvážené prírodné prostriedky, aby všetko v pohode zvládal. Nech si každý urobí revíziu svojho životného štýlu a pokúsi sa znížiť prívod nečistôt do svojho tela. Priamo si naprogramovať vo svojej práci aj čas na odpočinok a relaxáciu.

Čo nám detoxikácia prináša?
Okrem toho, že čistí príslušné orgány, prejaví sa tiež podporou krvnej a lymfatickej cirkulácie, pri vhodnej strave odplavuje kyslé látky a tak zvyšuje alkalickú rezervu krvi, stimuluje imunitný systém, čím sa eliminujú časté chronické infekčné ložiská a tiež chronické bolesti, uvoľňuje sa svalové napätie a zvyšuje sa pohyblivosť kĺbov.
Čo je vlastne detoxikácia?
Detoxikácia je preventívny proces pred ochorením, pred starnutím. Telu vlastný detoxikačný proces je aj pohyb, cvičenie a prechádzky. Je potrebné telu pomôcť doplnkami stravy. Spoločnosť STARLIFE má veľa kvalitných doplnkov stravy, ktoré pomôžu cielene k detoxikácii organizmu a k prísunu antioxidantov do organizmu a tým k zlepšeniu našej imunity a celkovému zlepšeniu nášho zdravia.
Ako dlho je vhodné dodržiavať detoxikáciu?
Všeobecne odporúčaná doba je 3 mesiace v roku. Pri detoxikácii odporúčame jesť ľahké, nedráždivé a nemastné jedlá, neprejedať sa, jesť častejšie malé porcie, jesť viac ovocia a zeleniny.
Pri každej očiste je dôležité veľa piť a to 2 až 2,5 litra tekutín denne, aby sme vytiahli splodiny a vypláchli obličky a močové cesty. Zabránime tak usadzovaniu ťažkých kovov a toxínov v obličkových kanáloch, cievach a v stenách močového mechúra. Veľmi dôležité je aj zvýšenie prísunu antioxidantov do organizmu.
Antioxidanty sú látky neutralizujúce účinok voľných radikálov, svojou činnosťou prispievajú k ochrane imunitného systému.

Životné prostredie, nevhodná strava, stres – to všetko zaťažuje náš organizmus...


Fázy obrany organizmu a pôsobenia škodlivých látok na telo:
1. fáza: Vylučovacia – vylučovanie jedov nastáva prirodzenou cestou.
2. fáza: Reakčná – známa skôr pod názvom zápal. Telo si vytvorí „oheň“ a snaží sa jedy spáliť. To je tiež cesta, ako sa jedov zbaviť.
3. fáza: Uskladňujúca – jedy sa uskladňujú v medzibunkových priestoroch kdekoľvek v tele. Všetky tieto skládky poznáme. Sú to tukové vrstvy, žlčníkové a obličkové kamene, cysty, polypy, výrastky, tumory atď. Tu je organizmus ešte schopný obrany, nedochádza k poškodeniu buniek, jedy sa dajú z tela vylúčiť. Ak trvá príjem škodlivých látok do tela dlho, potom jedy prekročia istú biologickú hranicu a preniknú do bunkového priestoru, kdekoľvek v tele a vyberú si obvykle ten orgán, ktorý je najviac vyťažený. Potom už hovoríme o chronickom ochorení.
4. fáza – jed preniká do bunky a postupne narúša jej vnútornú štruktúru. Pokiaľ uvedený stav pokračuje ďalej, organizmus nie je schopný prekonať liečebný proces, posúvame sa do ďalšej fázy.
5. fáza: Degeneratívna – stále pôsobenie jedov spôsobuje degeneráciu orgánov. Už hovoríme o artróze, skleróze, osteoporóze... To už je len kúsok k poslednej fáze.
6. fáza: Deštruktívna – objavujú sa rôzne zhubné nádory a pod.

Odporúčaný postup pri detoxikácii
Najprv treba začať pri črevách. Začneme užívať jedno veľké balenie produktu ANTI-PARASITE – 2 kapsuly 2× denne počas 25 dní potom na 5 dní prerušiť. Ak máme zápchu, potom je vhodné pridať produkt FIBER STAR – 2 tablety ráno a 4 večer. Je dôležité zdôrazniť, že dávka sa musí dostatočne zapiť (1/4 litra vody). Obsahuje vlákniny, podporuje črevnú peristaltiku, uľahčuje trávenie, vytvára zdravú mikroflóru a to je základ správnej detoxikácie.
Je samozrejmosťou, že črevám dodáme probiotiká, najlepšie s produktom INULIN STAR, alebo ACIDOPHILUS. Ale súčasne musíme myslieť aj na ďalšie orgány a to obličky a pečeň. Pripravíme si pohár dobrej vody (najlepšie 1/2 litra bez bubliniek) a do nej nalejeme 2–3 viečka MULTI STAR, prostriedok v dnešnej dobe asi nepostrádateľný, a počas dňa toto množstvo pomaly popíjame. Ráno ešte pridáme 2 kapsuly CELL GUARD STAR a večer tiež 2 kapsuly, pretože nás chráni pred škodlivým vplyvom znečisteného prostredia svojim antioxidačným účinkom. Odporúčame túto procedúru previesť radšej preventívne minimálne 2× do roka.
 
Späť na zoznam článkov

Počkajte prosím na nahranie dát…