STARLIFE

Zdrowy styl życia - AKTYWNOŚĆ

Tak, na zdrowy styl życia składa się również aktywność. Nie musicie być oczywiście zawodowymi sportowcami lub też godzinami trenować na stadionie czy siłowni. Wystarczy znaleźć każdego dnia chwilkę dla siebie, dla swojej aktywności - np. wrócić na pieszo z pracy lub przed snem pójść na krótki spacer, zamiast windy skorzystać ze schodów itp. Kiedy jest chęć zawsze coś się znajdzie :-)

Nasz organizm został stworzony do aktywnego ruchu.

Starożytny grecki filozof Arystoteles zaszczepił wśród swoich uczniów motto: "nic tak nie niszczy naszego zdrowia, jak brak aktywności fizycznej"

O tym, że aktywność i ruch przyczynia się do poprawy naszej kondycji fizycznej i psychicznej, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać.

Większość wysiłku fizycznego jednak przejęły za nas maszyny, urządzenia, samochody i przez to zastępstwo większość z nas prowadzi zasiedziały tryb życia.

Jesteśmy społeczeństwem uzależnionym od siedzenia. Długie godziny spędzone w jednej pozycji, co prowadzi do krzywizn i bóli mięśni, stopy tracą swoje podparcie, miednica traci stabilność, a kręgosłup jest krzywy.

W wyniku braku aktywności fizycznej pojawiają się dolegliwości, problemy z koncentracją i brak możliwości redukcji stresu. Przebywanie przez wiele godzin w zamkniętym pomieszczeniu już praktycznie od szóstego roku życia powoduje, że nasz organizm jest niedotleniony, a co za tym idzie przyswojenie jakiegokolwiek pożywienia jest utrudnione, co prowadzi do niedożywienia. Pomimo coraz bardziej popularnych form aktywnego wypoczynku, działania te w dalszym ciągu przegrywają z brakiem czasu, który chętniej spędzamy przed telewizorem i komputerem. W związku z tym, tak ważne jest, abyśmy w gąszczu codziennych obowiązków i ważnych zadań znaleźli krótką chwilę czasu na spacer i ćwiczenia. Systematyczne, odpowiednie ćwiczenia fizyczne zwiększają wydolność organizmu, poprawiają krążenie, koncentrację, wytrzymałość oraz rozwijają mięśnie. Korzystnie wpływają na układ krążenia, metabolizm, detoksykację oraz równowagę stresu fizycznego i psychicznego.

Aktywny ruch zwiększa ruchomość stawów, zapobiegając ich degeneracji, tworząc powierzchnię ochronną.

Ćwiczenia fizyczne wpływają na utrzymanie prawidłowej postawy, równowagi i koordynacji ruchów, stymulują układ odpornościowy i są one antidotum na choroby cywilizacji.

Dzięki dotrzymywaniu aktywnego trybu życia, możemy nie tylko zapobiegać chorobom, ale także pozbywać się ich z naszego organizmu.

Nie dajcie wiary w twierdzenia, że gdy bolą nas stawy nie należy obciążać organizmu żadnym wysiłkiem. Choroba, oprócz urazów, to zakłócony stan homeostazy całego organizmu, gdzie nigdy nie dotyczy to pojedynczego organu. Problemy zwyrodnieniowe układu mięśniowo-szkieletowego występują w połączeniu lub w następstwie innych dolegliwości, takich jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie. Ich przyczyną jest nie tylko brak ruchu czy sztywność stawów, ale również dieta i brak troski o higienę ciała, czyli regularnego oczyszczania organizmu. Toksyny znajdujące się w naszych jelitach przedostają się do naszych stawów i kończyn, także do kręgosłupa, powodując ich powolną degenerację. Stawy zużywają się szybciej, puchną, pojawia się ból, a w wyniku tego ograniczona ruchomość.

Gdy czujemy się dobrze i zdrowo, życie jest o wiele bardziej przyjemne.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do aktywności fizycznej, stopniowo zacznij od wykonywania standardowych ćwiczeń.

W zależności od tego, jak będzie poprawiać się Twoja kondycja fizyczna i stan zdrowia, proporcjonalnie odczuwalne będą zwiększenie energii i ochota na większą ilość ruchu.

Wybierz formę aktywności, która jest dla Ciebie przyjemna i która odpowiada Twoim możliwościom wydolnościowym. Jeśli jesteś osobą pracującą fizycznie, rekreacyjnie lub profesjonalnie uprawiasz sport, Twoje stawy narażone są na szybsze i częstsze urazy, dlatego też sugerujemy wzmocnienie aparatu ruchu suplementami diety.

Złota zasada zdrowej aktywności:
Ćwicz trzy razy w tygodniu 30 minut z tętnem 130 uderzeń na minutę.

Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się w menu głównym, wpisując swoje ID i hasło.

SPORT TEAM STARLIFE

Zuzana Hejnová CZ
Dana Jandová
Trener:
Dana Jandová
Zuzana Hejnová
400 m przez płotki
Dyscyplina: 400 m przez płotki
Czeska lekkoatletka, która specjalizuje się w biegu na 400 m przez płotki. Na dystansie 400 m przez płotki jest brązową medalistką z Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie i dwukrotną mistrzynią świata: mistrzowski tytuł zdobyła w 2013 r. w Moskwie i 2015 r. w Pekinie. Najlepsza lekkoatletka Republiki Czeskiej w latach 2013, 2015 i 2019. Zuzana od wielu lat znajduje się w gronie najbardziej pracowitych i uczciwych gwiazd lekkiej atletyki. Dzięki swojemu absolutnie profesjonalnemu podejściu do przygotowań i samego startu w zawodach, stanowi najlepszy wzór dla kolejnego pokolenia lekkoatletów.
Pavel Maslák CZ
Dalibor Kupka
Trener:
Dalibor Kupka
Pavel Maslák
Biegi sprinterskie
Dyscyplina: Biegi sprinterskie
Sprinter, trzykrotny halowy mistrz świata (2014, 2016, 2018), a także trzykrotny halowy mistrz Europy (2013, 2015, 2017) w biegu na 400 metrów. Jest jedynym lekkoatletą w historii, któremu w biegu na 400 metrów udało się zdobyć trzy razy tytuł halowego mistrza świata w trzech kolejnych mistrzostwach i z tym bilansem jest jednocześnie także najbardziej utytułowanym czeskim lekkoatletą w historii dotychczasowych halowych mistrzostw świata. Jest posiadaczem w sumie ośmiu najlepszych wyników w historii w indywidualnych dyscyplinach wśród seniorów – czterech rekordów kraju i czterech najlepszych wyników w Czechach w dyscyplinach, w których nie uznaje się oficjalnych rekordów kraju: w biegach na 200 m, 400 m i 500 m na otwartej przestrzeni i w biegach na 150 m, 200 m, 300 m, 400 m i 500 m w hali.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: GOLD STAR, VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR, COENZYSTAR Q10 EXTRA
Vítězslav Veselý CZ
Jan Železný
Trener:
Jan Železný
Vítězslav Veselý
Rzut oszczepem
Dyscyplina: Rzut oszczepem
Reprezentant w rzucie oszczepem. Wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012, który został mu przyznany dodatkowo po dyskwalifikacji Ukraińca Oleksandra Pjatnycji za doping. Jest także mistrzem świata z 2013 roku z Moskwy i mistrzem Europy z 2012 roku z Helsinek.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: GOLD STAR, VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR, COENZYSTAR Q10 EXTRA
Petr Frydrych CZ
Jan Železný
Trener:
Jan Železný
Petr Frydrych
Rzut oszczepem
Dyscyplina: Rzut oszczepem
Czeski lekkoatleta, oszczepnik i olimpijczyk, startujący w barwach TJ Dukla Praha. Do jego największych sukcesów należy srebrny medal z Mistrzostw Europy od 22 lat z 2009 roku. W 2009 roku dostał się też do finału mistrzostw świata w Berlinie, gdzie zajął ostatecznie dziesiąte miejsce. W tym samym roku pobił rekord życiowy z wynikiem 84,96 metra. Dnia 22 maja 2010 r. w lidze diamentowej w Szanghaju pierwszy raz w karierze pokonał granicę 85 metrów, rzucając na odległość 85,60 m i przegrywając tylko z norweskim oszczepnikiem Andreasem Thorkildsenem. Kilka dni później 27 maja 2010 zwyciężył w ostrawskim mitingu Złote Kolce z nowym rekordem życiowym 88,23 metra i z tym wynikiem uplasował się na drugim miejscu w tabelach wyników w rzucie oszczepem w całej historii Czech, tuż za Janem Železnym. Petr uzyskał w roku 2017 brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Londynie.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: GOLD STAR, VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR, COENZYSTAR Q10 EXTRA
Michaela Hrubá CZ
Jaroslav Bába
Trener:
Jaroslav Bába
Michaela Hrubá
Skok wzwyż
Dyscyplina: Skok wzwyż

Zawodniczka USK Praga. Najpierw jeździła na rowerze i pływała, ale potem zaczęła uprawiać lekkoatletykę. Początkowo był to siedmiobój lecz finalnie wybrała skok wzwyż. Czasem rywalizuje także w innych dyscyplinach (trójskok, rzut oszczepem, biegi). Za początek swojej kariery uważa zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich dla Dzieci i Młodzieży w 2013 r. W roku 2014 zwyciężyła w Mistrzostwach Czech Juniorów w trójskoku zarówno na stadionie jak również na hali. Jest także mistrzynią Czech nastolatek w skoku wzwyż w latach 2014 i 2015.

Zdobyła srebrny medal z wynikiem 179 cm na Europejskim Festiwalu Olimpijskim Młodzieży 2013 w Utrechcie.

W 2015 roku z wynikiem 190 cm zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż na Mistrzostwach Świata do lat 17.

W 2016 roku wygrała w Trzyńcu 24. Edycję Beskydské laťky z wynikiem 194 cm, poprawiając czeski rekord juniorów i zdobywając tytuł mistrza świata juniorów w Bydgoszczy. Tytuł ten przyczynił się do zdobycia nagrody Sportowiec roku w kategorii juniorów. Rok później powtórzyła zwycięstwo w kategorii juniorów, dzieląc pierwsze miejsce ze strzelcem Filipem Nepejchalem po otrzymaniu takiej samej liczby punktów w klasyfikacji.

Jej ostatnim osiągnięciem w kategorii juniorów był tytuł mistrzyni świata juniorów w skoku wzwyż na mistrzostwach Europy juniorów w roku 2017.

Startując na Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku, zajęła szóste miejsce w konkursie skoku wzwyż.

Michal Forejt CZ
Lucie Plašilová
Trener:
Lucie Plašilová
Michal Forejt
Rzut dyskiemPchnięcie kulą
Dyscypliny: Rzut dyskiem, Pchnięcie kulą
Michal, tak samo jak jego brat bliźniak Jakub, należy do odnoszącej niezwykłe sukcesy pilzneńskiej grupy Trenerki Roku Młodzieży 2017 Lucii Plašilovej. Uprawia rzut dyskiem i pchnięcie kulą. W 2018 roku został halowym mistrzem kraju w pchnięciu kulą, a z Mistrzostw Czech przywiózł za jednym zamachem pięć medali. Startował także na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie w rzucie dyskiem zajął dwudzieste miejsce. Po udanym 2019 roku, z kulminacją w postaci srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy Juniorów, podczas uroczystego wieczoru galowego odebrał nagrodę dla najlepszego juniora 2019 roku.
Jakub Forejt CZ
Lucie Plašilová
Trener:
Lucie Plašilová
Jakub Forejt
Rzut dyskiem
Dyscyplina: Rzut dyskiem
Jakub, tak samo jak brat, jest dyskobolem. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata do 18 lat zajął 6. miejsce. Należy do odnoszącej niezwykłe sukcesy pilzneńskiej grupy Trenerki Roku Młodzieży 2017 Lucii Plašilovej.
Barbora Hůlková CZ
Dana Jandová
Trener:
Dana Jandová
Barbora Hůlková
SprintSkok w dal
Dyscypliny: Sprint, Skok w dal
Bára to utalentowana lekkoatletka, która wcześniej reprezentowała AC Turnov, teraz jednak startuje już w barwach Liaz Jablonec. Drogę do lekkiej atletyki znalazła po 6 latach w chłopięcej drużynie piłki nożnej. Lekka atletyka jednak ostatecznie zwyciężyła i powoli Bára odnajduje w niej swoją dyscyplinę. Po wieloboju, teraz startuje w sprincie i w skoku w dal, a w przyszłości zamierza rywalizować na dystansie 400 m przez płotki. Jej marzeniem jest zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie i podążanie śladami Zuzki Hejnovej. Jest mistrzynią RCz z 2019 roku w skoku w dal.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR, COENZYSTAR Q10 EXTRA, GOLD STAR
Martin Růžička CZ
Petr Šarapatka
Trener:
Petr Šarapatka
Martin Růžička
400 m przez płotkiBieg na 400 m
Dyscypliny: 400 m przez płotki, Bieg na 400 m
Członek ASK Slavia Praha, gdzie nad jego rozwojem bacznie czuwa trener Petr Šarapatka. Obecnie jest też sparingpartnerem Zuzany Hejnovej, z którą jeździ na obozy treningowe pod okiem doświadczonej trenerki Dany Jandovej. Swoją przygodę z lekką atletyką zaczął trochę później od swoich rówieśników, ale w ostatnich latach jego wyniki sportowe dojrzewają jak wino. Według fachowego czasopisma Atletika, w sezonie 2019 r. Martin był największym sprinterskim odkryciem sezonu, a na Mistrzostwach Republiki Czeskiej w Brnie zabrakło mu zaledwie paru centymetrów do medalu. To jeden z najbardziej wytrwałych i pracowitych lekkoatletów, którego celem na sezon 2020 r. jest zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Europy w Paryżu.
Jana Slaninová CZ
Táňa Slaninová-Netoličková
Trener:
Táňa Slaninová-Netoličková
Jana Slaninová
Biegi sprinterskie
Dyscyplina: Biegi sprinterskie
Wybitna czeska sprinterka, ze stałym miejscem w składzie reprezentacyjnej sztafety sprinterskiej, zawodniczka klubu SSK Vítkovice. Kilkukrotna mistrzyni Czech. Córka legendarnej czechosłowackiej lekkoatletki - Táni Kocembovej-Netoličkovej.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: GOLD STAR, VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR, COENZYSTAR Q10 EXTRA
Nikola Bendová CZ
Miroslav Záhořák
Trener:
Miroslav Záhořák
Nikola Bendová
Biegi sprinterskie
Dyscyplina: Biegi sprinterskie
Nowy wielki talent czeskiego sprintu. Urodziła się w listopadzie 1999 roku w Ostrawie, jej matką jest była płotkarka, a ojcem czterystumetrowiec. Na północy Moraw mieszkała do 4. roku życia, potem przeprowadziła się do Pragi. Wzorem dla niej jest Bułgarka Iwet Łałowa, mistrzyni Europy z Helsinek 2012 na sto metrów.

Nikola to brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 17.
  • mistrzyni Czech nastolatek w biegu na 100 m
  • mistrzyni Czech nastolatek w biegu na 200 m
  • mistrzyni Czech juniorek w biegu na 200 m
Jakub Davidík CZ
Alexandr Matulka
Trener:
Alexandr Matulka
Jakub Davidík
Bieg na 800 m
Dyscyplina: Bieg na 800 m
Jakub to potężna nadzieja całej czeskiej lekkiej atletyki na dystansie 800 metrów. Czeski rekordzista na 800 metrów w kategorii juniorów. W ramach narodowego programu Złote Kolce zwyciężył w zawodach na 1500 m w kategorii seniorów, a jednocześnie pobił liczący 30 lat rekord Czech juniorów, z wynikiem 3:46,32 minuty. Obecny rekord Czech juniorów poprawił o ponad trzy sekundy. Jakub, który z racji wieku wciąż jest klasyfikowany w kategorii juniorów, był najmłodszy ze wszystkich rywalizujących 22 biegaczy. Oprócz nowego rekordu Czech, poprawienia rekordu życiowego o 10 sekund, ma na swoim koncie dodatkowo uplasowanie się na 2. miejscu w rankingach europejskich.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: GOLD STAR, VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR
Evelina Weagová CZ
Ludvík Janďourek
Trener:
Ludvík Janďourek
Evelina Weagová
Jeździectwo, skoki przez przeszkody
Dyscyplina: Jeździectwo, skoki przez przeszkody
Członkini klubu jeździeckiego JK BELLA NOTTE, wieloletnia stała uczestniczka znaczących czeskich zawodów rozgrywanych na parkurze, która zbiera doświadczenia także podczas zagranicznych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Ponad sto startów zaliczyła w siodle z ulubionym koniem LOUGHERNE COOL RUNNING i w takiej samej liczbie zawodów uczestniczyła na koniu ABC OCLAHOMA Wepol. Obecnie widzimy ją często startującą na koniu CONRAD.
Konie trenowane do parkuru otrzymują codziennie te produkty STARLIFE: CORAL CALCIUM STAR, CARTILAGE STAR, CREATINE CAPS STAR, GOLD STAR, RESPIRAL STAR
Dana Jandová CZ
Dana Jandová
TrenerkaBiegi sprinterskie400 m przez płotkiSkok w dal
Dyscypliny: Trenerka, Biegi sprinterskie, 400 m przez płotki, Skok w dal
Do sportu trafiła przez gimnastykę sportową, siatkówkę, a potem przeszła do wyczynowej lekkiej atletyki, w której reprezentowała RCz w siedmioboju. Po kontuzji ukończyła Wydział Kultury Fizycznej i Sportu ze specjalizacją trenerską i jako trenerka pracuje do dzisiaj już od 1999 roku. Dana jest uznawaną trenerką reprezentacji młodzieżowej i główną trenerką LIAZ-u. Przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne EAA została wyróżniona jako najlepsza trenerka młodzieży. Dana doprowadziła Zuzkę Hejnovą do 1. tytułu Mistrzostw Świata Juniorów do 17 lat, wychowała też i nadal wychowuje wielu reprezentantów.
Korzysta z tych produktów STARLIFE: IMMUNITY STAR, REGEMAX STAR, VITAMIN C 1000 STAR, GOLD STAR
Lucie Plašilová CZ
Lucie Plašilová
TrenerkaRzut dyskiemPchnięcie kuląRzut młotem
Dyscypliny: Trenerka, Rzut dyskiem, Pchnięcie kulą, Rzut młotem
Lucie zaczęła uprawiać sport już jako mała dziewczynka. Ćwiczyła gimnastykę, grała w koszykówkę i dopiero w wieku 11 lat trafiła do lekkiej atletyki. W wieku 15 lat zachwyciły ją rzuty, przy których została do dziś. Jako trenerka ma teraz pod swoimi skrzydłami dwóch dobrze rokujących miotaczy i dyskoboli – Michala i Jakuba Forejtów.

Aplikacja sportowe dla Twojego smartfona:

Sports Tracker Running Cycling
Push Ups Work
Sit Ups Workout  
Runtastic Sit-Ups Ab Workout
Dřepy - Squats Workout  
Runtastic Squats – Workouts
Proszę czekać, trwa ładowanie danych…